Stavíme auto KAIPAN

Stavíme auto KAIPAN

Závody do vrchu

Leták projektu KAIPAN

Jen málokdo zůstane bez povšimnutí, když uvidí sportovní auto Kaipan. Jakmile se kluci na učilišti i obchodce dozvěděli, že si ještě navíc budou toto auto stavět sami, chodili se už od začátku roku ptát, kdy už se začne. To nebylo tak jednoduché – sehnat peníze, uzavřít smlouvy, získat vhodný prostor, sehnat ten správný typ Fabie na přestavbu, sehnat nářadí, veškeré úřední kroky……

Konečně už máme Fabii a je pro nás vyrobena stavebnice Kaipana. Práce se naplno rozběhly, žáci s učiteli už se pustili do práce.

Fotky

Na burzách škol při pohledu na fotku a zmínce o projížďce zasvítí oči i děvčatům.

Práce rychle pokračují, z původního sice skoro nového, ale lehce bouraného auta jsou kupičky, které se v příštích týdnech a měsících stanou součástmi zcela nového sportovního auta Kaipan. Tím ale vše nekončí. Po smontování nastává fáze soutěžení, prezentací, využívání vozu. Aut bude v kraji Vysočina sedm. Doprovodné aktivity zastřešuje jihlavská firma Bosch Diesel, která koordinuje všechny týmy. Plánují se již aktivity na květen a červen, kdy by měla auta být hotová a firma Bosch chce být aktivně účastná. Proto organizuje schůzky se zapojenými školami, které se stávají brainstormingovými. Výsledkem pak jsou návrhy na to, co dál, protože jak už bylo výše zmíněno – tím to vše nekončí, ale začíná, ale to až příště.
Koho by zajímalo více o tomto projektu, může sledovat web školy, kde mimo jiné je průběžná reportáž, kromě toho i na Facebooku.

Ing. Drahomíra Pourová

…takhle vypadá Kaipan uvnitř….

foto 1 foto 2 foto 3

 


9. 11. 2015

Fabie je kompletně demontovaná

Očekáváme stavebnici kaipana.

Byla založena facebooková stranka pro kaipana – https://www.facebook.com/Oschotkaipan