Soutěž odborných dovedností Řemeslo Vysočiny 2017 – elektrotechnické obory

Soutěž odborných dovedností Řemeslo Vysočiny 2017 – elektrotechnické obory

Dne 15. března 2017 se naše škola zúčastnila 16. ročníku krajského kola soutěže odborných dovedností Řemeslo Vysočiny 2017 na Střední průmyslové škole Třebíč. Soutěže se zúčastnilo celkem osm středních škol.

Soutěžní klání probíhalo ve dvou kategoriích – slaboproudá elektrotechnika a silnoproudá elektrotechnika. V kategorii slaboproudá elektrotechnika soutěžící vyráběli elektronickou svítilnu, v kategorii silnoproudé elektrotechniky bylo úkolem instalační zapojení. Všichni soutěžící ale nepředváděli pouze praktické znalosti a dovednosti v dílnách odborného výcviku, ale museli prokázat také teoretické znalosti v odborném testu. Nejlépe se soutěže zhostil žák naší školy David Povolný, který se s celkem 137 body umístil na 1. místě. Společně tak s Vojtěchem Jelínkem, jenž se umístil se 117 body jako 4. v pořadí jednotlivců, obsadili krásné 2. místo v kategorii družstev.

Žáci naší školy se umístili v kategorii:

Silnoproudá elektrotechnika – jednotlivci: Povolný David – 1. místo, Jelínek Vojtěch – 4. místo

Silnoproudá elektrotechnika – družstva: 2. místo

Slaboproudá elektrotechnika – jednotlivci: Janáček Tomáš – 8. místo, Černý Pavel – 10. místo

Slaboproudá elektrotechnika – družstva: 5. místo

David Povolný tak svým vítězstvím v kategorii silnoproudé elektrotechniky postoupil do celostátního kola soutěže odborných dovedností, které se bude konat dne 14. dubna 2017 v Brně. Přejeme mnoho štěstí!