Soutěže

Soutěž truhlářů na SPŠ a SOU Pelhřimov

Dne 9. dubna 2015 se žáci 3. ročníku oboru truhlář – Lukáš Tomíška a Pavel Janáček zúčastnili 12. ročníku krajského kola soutěže odborných vědomostí a dovedností oboru truhlář na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti Pelhřimov.

Soutěže se zúčastnilo celkem 7 středních škol, kde za každou školu byli nominováni dva soutěžící. Truhláři měřili své znalosti a řemeslné dovednosti v kategorii jednotlivců, a to v teoretické části, která se v letošním ročníku konala na PC, a praktické části, kde soutěžící vyráběli květinový stolek.

Žáci naší školy se umístili na 3. místě – Lukáš Tomíška a na 11. místě – Pavel Janáček.

(Výsledková listina 12. ročníku krajského kola soutěže odborných vědomostí a dovedností oboru truhlář)

1

2

3

4

Diplom


Truhláři obsadili 1. místo a získali titul „Hvězda postupového kola SUSO“

Ve dnech 27. a 28. března 2015 proběhlo v Hradci Králové postupové kolo 19. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které se zúčastnili dva žáci druhého ročníku oboru truhlář – Václav Neubauer a Matěj Venzhöfer pod vedením učitele odborného výcviku Václava Šedého.

Soutěž se skládala z několika částí, a to teoretické, kde žáci odpovídali formou testu na odborné otázky. Další část byla zaměřena na znalost ovládání ručních strojků od sponzorů soutěže. Hlavní úkol soutěže spočíval ve zhotovení šestibokého květinového stolku. Zde se maximálně prověřily schopnosti studentů při čtení technických výkresů, jejich pečlivost, přesnost a správná volba pracovních postupů při ručním opracování materiálu. V neposlední řadě rozhodovala i spolupráce v týmu, protože díky náročnosti zadání a časovému limitu bylo velice důležité rozdělení úloh v družstvu.

V konkurenci 15 středních škol z České republiky si naši reprezentanti dokázali nejlépe poradit se zadáním a přesvědčivě zvítězili a postoupili do podzimního finále v Praze. Tím po dvouleté přestávce navázali na předcházející úspěchy, kdy jsme zaujímali vždy přední místa na oblastních, ale i na republikových soutěžích. To dokazuje, že škola i nadále klade velký důraz na řemeslnou zručnost absolventů a způsobem výuky se je snaží co nejvíce připravit na budoucí povolání.

(Výsledková listina 19. ročníku SUSO v Hradci Králové)

Finální výrobky

"Hvězdy SUSO" na stupních vítězů

Hvezda


Regionální kolo soutěže odborných dovedností oboru strojní mechanik

Střední odborné učiliště technické tradičně uspořádalo za podpory města Chotěboř ve dnech 19. až 20. února 2015 v rámci celostátního projektu České ručičky regionální kolo soutěže s názvem KOVO Junior 2015. Soutěž byla určena pro studenty strojírenského učebního oboru strojní mechanik. Do soutěžního klání v odborných dovednostech se zapojilo celkem 14 studentů z pěti škol z Kraje Vysočina a jedné školy z Pardubického kraje. Nejlepší kvalitu a připravenost předvedl v kategorii jednotlivců vítěz soutěže, student 3. ročníku VOŠ, OA a SOUT Chotěboř Roman Kubát a studenti ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, kteří obsadili první místo v kategorii družstev.

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. První část se skládala z výroby zámečnického výrobku podle výkresové dokumentace z připravených polotovarů, ve které soutěžící prokázali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžního výrobku. Druhá část se skládala z praktického měření, kde soutěžící prokazovali znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel a následně jejich vyhodnocení.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo v prostorách staré radnice Městského úřadu v Chotěboři za přítomnosti starosty města pana Ing. Tomáše Škaryda.

Výsledky soutěže

Družstva:

1. místo – Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava

2. místo – Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Ledeč nad Sázavou

3. místo – Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště, Pelhřimov

Jednotlivci:

1. místo – Roman Kubát, VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

2. místo – Petr Zídek, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava

3. místo – Zdeněk Daněk, Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště, Pelhřimov

Právo reprezentovat region kraje Vysočina v celostátním kole, které se bude konat 15. – 16. dubna 2015 na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně, získali studenti Roman Kubát z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř a Petr Zídek ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava.

Praktická část soutěže

Praktická část soutěže

Praktická část soutěže

Praktická část soutěže

Vyhlášení výsledků soutěže

Vyhlášení výsledků soutěže


 

 

Starší úspěchy  žáků SOUT v soutěžích na starých stránkách http://www.souch.cz/phprs/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=21