Zpět na výpis článků

Regionální kolo soutěže odborných dovedností oboru obráběč kovů na VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

Střední odborné učiliště technické tradičně uspořádalo za podpory Kraje Vysočina a města Chotěboř ve dnech 6. až 7. března 2018 v rámci celostátního projektu České ručičky regionální kolo soutěže s názvem KOVO Junior 2018. Soutěž byla určena pro studenty strojírenského učebního oboru obráběč kovů. Do soutěžního klání v odborných dovednostech se zapojilo celkem 12 studentů z šesti škol Kraje Vysočina. Nejlepší kvalitu a připravenost předvedl v kategorii jednotlivců vítěz soutěže, student 3. ročníku Střední odborné školy Jana Tiraye, Velká Bíteš Jakub Chytka a družstvo ve složení Jakub Chytka a Roman Kroutil taktéž ze Střední odborné školy Jana Tiraye, Velká Bíteš, kteří obsadili první místo v kategorii družstev. Hezké páté místo obsadil studenta 2. ročníku naší školy Pavel Novotný.

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. První část se skládala z práce na soustruhu a frézce, kde se vyráběly dvě součásti podle výkresové dokumentace z připravených polotovarů. Soutěžící zde prokázali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžních výrobku. Druhá část se skládala z praktického měření, kde soutěžící prokazovali znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel a následně jejich vyhodnocení.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo v prostorách staré radnice Městského úřadu v Chotěboři za přítomnosti radní pro oblast školství, mládeže a sportu paní Ing. Jany Fialové a starosty města Chotěboře pana Ing. Tomáše Škaryda. Všichni soutěžící obdrželi hodnotné ceny.

  Výsledky soutěže

Družstva:

  1. místo – Střední odborná škola Jana Tiraye, Velká Bíteš
  2. místo – Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
  3. místo – Střední průmyslová škola Třebíč

Jednotlivci:

  1. místo – Jakub Chytka, Střední odborná škola Jana Tiraye, Velká Bíteš
  2. místo – Roman Kroutil, Střední odborná škola Jana Tiraye, Velká Bíteš
  3. místo – David Tran, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava

Právo reprezentovat region kraje Vysočina v celostátním kole, které se bude konat 18. – 20. dubna 2018 na Vyšší odborné škole a Střední průmyslová škole ve Žďáru nad Sázavou., získali studenti Jakub Chytka a Roman Kroutil ze Střední odborné školy Jana Tiraye, Velká Bíteš.