Zpět na výpis článků

Regionální kolo soutěže odborných dovedností oboru strojní mechanik, nástrojař a puškař na VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

Střední odborné učiliště technické tradičně uspořádalo za podpory Kraje Vysočina a města Chotěboř ve dnech 25. až 26. února 2019 v rámci celostátního projektu České ručičky již 8. ročník regionálního kola soutěže s názvem KOVO Junior 2019. Soutěž byla určena pro studenty strojírenského učebního oboru strojní mechanik, nástrojař a puškař. Do soutěžního klání v odborných dovednostech se zapojilo celkem 19 studentů z šesti škol Kraje Vysočina a čtyř škol z Pardubického kraje. Nejlepší kvalitu a připravenost předvedl v kategorii jednotlivců vítěz soutěže, student 3. ročníku Integrované střední školy technické Vysoké Mýto Jan Mrázek. V kategorii družstev zvítězili Jan Mrázek a Martin Dušánek z Integrované střední školy technické Vysoké Mýto.

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. První část se skládala z výroby zámečnického výrobku podle výkresové dokumentace z připravených polotovarů, ve které soutěžící prokázali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžního výrobku. Druhá část se skládala z praktického měření, kde soutěžící prokazovali znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel a následně jejich vyhodnocení.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo v prostorách staré radnice v Chotěboři za přítomnosti starosty města Chotěboře pana Ing. Tomáše Škaryda. Všichni soutěžící obdrželi hodnotné ceny.

Výsledky soutěže

Družstva:

1. místo - Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto
2. místo - Průmyslová střední škola Letohrad
3. místo - Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava

Jednotlivci:

1. místo - Jan Mrázek, Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto
2. místo - Vojtěch Stárek, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice
3. místo - Martin Dušánek, Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto
4. místo - Vít Smola, Průmyslová střední škola Letohrad
5. místo - Jiří Svoboda, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
6. místo - Radek Ritschel, Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, Ledeč nad Sázavou

Právo reprezentovat region Kraje Vysočina v celostátním kole, které se bude konat 8. – 9. dubna 2019 na Střední škole technické v Opavě, získali studenti Jiří Svoboda ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava a Radek Ritschel z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou.