Zpět na výpis článků

Sportovně - jazykový kurz na Horním Bradle očima žáků

            Dne 4. června 2018 jsme s naší skvělou školou odstartovali pětidenní sportovně-jazykový kurz. První zastávka nás čekala v hlavním městě České republiky, v Praze. Naše kroky směřovaly na Pražský hrad, kde naše očka spatřila katedrálu sv. Víta, kterou jsme prozkoumali zevnitř, poté jsme prošli i zbytek areálu Pražského hradu včetně Vladislavského sálu a Zlaté uličky. Dále naše kroky vedly na Karlův most, kde jsme zjistili, že jsme ztratili našeho spolužáka, a proto jsme ztratili i čas jeho hledáním. Hlavně jsme se všichni už dávno viděli, jak se ládujeme fastfoodem, nejlépe v KFC.

             Naše druhá a také poslední zastávka byla rekreační středisko Tesla v Horním Bradle. První den jsme se rozdělili do chatek po sedmi lidech. Dostali jsme instrukce, co smíme a nesmíme, převážně jsme poslouchali, co nesmíme. Říkali jsme si, jestli jsme náhodou nevstoupili do brány vojenského střediska.

             Tak a teď něco k našemu dennímu programu. V 8.30 jsme měli snídani, přišlo nám, že tam se najíme asi ze všech chodů nejvíce, švédské stoly, hmmm. Vzhledem k tomu, že se jednalo o sportovně-jazykový kurz, tak nás čekaly denně čtyři hodiny angličtiny a několik bloků společného sportu. Nějak jsme to přežili, asi jenom díky tomu, že jsme měli v hlavě myšlenku na bazén a hlavně na pohodu ve vířivce. Když jsme dostali chuť se skvěle uvolnit a roztéct se, tak jsme letěli do finské sauny.

             Jednoho dne, asi ve čtvrtek, nás učitelé vytáhli ven, údajně, abychom protáhli své lenivé zadnice. Šli jsme cca čtyři kilometry oklikou, až jsme dorazili ke mlýnu Na Pilce. Tam nám učitelé sdělili, že máme půl hodiny no to, abychom došli do kempu, a že jestli to někdo nestihne, čeká nás kolektivní trest čtyřikrát běžet tam a zpět kopec s plnou polní. Večer jsme si sedli všichni kolem ohniště a náš třídní učitel nám ukázal, jak skvěle ovládá hlasivky a kytaru. Společně jsme si krásně zazpívali a šli do postele.

            V pátek, poslední den, jsme zakončili pobyt pochodem. Nevíme, koho to napadlo, ale nás samozřejmě ne. Šli jsme přes hory a lesy, přes pole i louky skoro 20 km až do Chotěboře. A co se nám na pobytu líbilo nejvíce? Asi ten wellnes, tam jsme měli aspoň chvíli čas vypnout, a kolektivní sporty, ty nebyly taky na škodu.

                                                                                                                            Daniel Mazurka, Jiří Kubenka, Petr Novotný a Lukáš Čihák,

                                                                                                                                                                              třída 2. MO