Zpět na výpis článků

Projekt Erasmus+ "I am a STAR" - druhé projektové setkání v Itálii

Dne 15. dubna 2018 se skupina dvou studentek a tří studentů maturitních oborů vypravila společně se svými dvěma učiteli na setkání partnerů projektu Erasmus+ s názvem I am a STAR, který je financován z prostředků Evropské unie a z dotace Města Chotěboře,  do italského města Valmadrera na břehu jezera Lecco, kde jsme společně s partnery z Polska, Holandska a Itálie strávili celý týden.

První den projektu byl zahájen tím, že týmy studentů z jednotlivých zemí prezentovali svojí zemi, město a školu. Potom jsme hráli seznamovací hry a po všech aktivitách jsme jeli do italských rodin.

Druhý den byl opravdu nabitý. Ráno jsme vyrazili na exkurzi do firmy vyrábějící díly pro automobilový průmysl. Poté jsme se všichni zapojili do výroby dřevěného loga projektu. Po obědě následovala dlouhá procházka podél jezera Lecco a exkurze v místní pražírně kávy a odpoledne bylo završeno prohlídkou centra Lecca a pak jsme se rozjeli do rodin.

 Třetí projektový den byl ve znamení jídla. Po dopolední návštěvě ústavu pro nevidomé, byly na programu exkurze ve výrobně prosciutta a v továrně na čokoládu. Čtvrtý den projektu jsme dělali práci v mezinárodních týmech. Hlavní úkol dne bylo zpracovat a v mezinárodních týmech prezentovat výstupy z exkurzí. Po obědě následovala cesta autobusem do krásného města Como na břehu stejnojmenného jezera. Den byl završen společným večerním programem. Projektový týden utekl jako voda, poslední slunečný den si týmy užili v nádherné přírodě v horách nad jezerem.

Jestliže bylo hlavním úkolem projektu vyzkoušet a popřípadě prohloubit spolupráci v mezinárodních týmech, pak se tento úkol určitě podařilo splnit. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je, ocitnout se v cizí zemi, kde nikdo nerozumí našemu jazyku a přesto musíme nějakým způsobem komunikovat.

Daniel Čuda, student 1. ročníku oboru obchodní akademie